Blog

Drugoklasiści na przyrodniczej ścieżce

Relacja z wycieczki, przeczytajcie:

„ 26 września, uczniowie klas: II a i II b odbyli wycieczkę do lasu, do Nadleśnictwa Miradz.
Nad ich bezpieczeństwem czuwały miłe panie wychowawczynie naszych pociech: Pani Marlena Łuczak i Pani Barbara Kasprzyk, jak również i my, mamy, które zaoferowałyśmy swoją pomoc.

Podróż odbyliśmy autobusem. Na miejscu czekał już na nas sympatyczny leśniczy, z którym przebyliśmy długi spacer przez las, po ścieżce przyrodniczo- dydaktycznej. Dzieci obserwowały otaczającą je przyrodę oraz zachodzące, wczesną jesienią, w niej zmiany. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków. Dzieci zrozumiały ogromne znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Ponadto doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła im wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość. Zajęcia te uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

Po ekscytującym spacerze dzieci otrzymały pyszne drożdżówki, które zjadły ze smakiem na świeżym powietrzu. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Uważam, że była to super wycieczka, naprawdę godna polecenia ”

Pozdrawiam serdecznie
mama Hani Haddadi z klasy II a