Blog

MAJOWE ŚWIĘTA NARODOWE

Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Majowe święta to ulubione święta Polaków. W tym roku będą wyglądały nieco inaczej. Nie spędzimy ich na wspólnych uroczystościach, spotkaniach tak, jak zazwyczaj. W tym roku uczniowie przygotowują się do tych świąt we własnych domach, w formie zdalnej, pod kierunkiem nauczycieli.

Uczniowie klasy piątej, szóstych i siódmych  już posiadają wiedzę o tych ważnych w historii Polski świętach. W każdej z nich zostały przeprowadzone zajęcia obrazujące minione wydarzenia. Zainteresowani obejrzeli również filmiki na ten temat.

Program klas szóstych obejmuje tematykę dotyczącą upadku Rzeczypospolitej i prób jej ratowania. Uczniowie poznali przyczyny słabości naszego państwa w tym czasie, reformy Sejmu Wielkiego oraz postanowienia Konstytucji 3 maja. Omawiana była zasadność proponowanych reform. Poza tym, dyskutowali na temat potrzeby istnienia współczesnej konstytucji i jej roli w życiu społeczeństwa.

Wszyscy uczestnicy zajęć zostali poproszeni o wywieszenie biało – czerwonej flagi. Będzie to wyraz upamiętnienia omawianych świąt. Każdy, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę i odbyć wirtualną wycieczkę tematyczną może skorzystać z propozycji Zamku Królewskiego w Warszawie. Na stronie www.zamek-krolewski.pl można znaleźć ofertę dla młodszych i starszych. Bardzo ciekawy jest cykl filmów edukacyjnych ,,Ożywione obrazy” oraz ,,Królewskie sekrety”. Można pospacerować wirtualnie po zamkowych salach i obejrzeć obrazy, które malowali Canaletto czy Bacciarelli. To podróż w czasie bez wychodzenia z domu.

W galerii zobaczycie prace wykonane przez uczniów klasy 6a. Zapraszamy!

Skip to content