Blog

Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt

24 stycznia 2020 roku uczniowie klasy VId i VIIa wraz z wychowawcami E. Mohylowską – Schellner, K. Pałaszyńską – Drabik oraz opiekunami I. Kotarską i M. Bielak przekazali dary dla psów i kotów ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Inowrocławiu.

Akcja „Świąteczna paka dla zwierzaka” – zbiórka karmy została zainicjowana przez Samorząd Uczniowski na początku grudnia 2019 roku.
Uczniowie z kilku klas naszej szkoły, postanowili kupić potrzebne produkty dla zwierząt w schronisku zamiast prezentów świątecznych w klasie. Pojedyncze osoby z różnych klas, w których nie prowadzono zbiórki na ten cel również pomogły przynieść karmę, miski lub zabawki dla zwierząt.

W tym roku zebraliśmy prawie 350 kg karmy zarówno suchej, jak i produktów w puszkach oraz saszetkach. Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku przekazaliśmy 45 kg karmy.
Spotkanie w schronisku było bardzo wartościowe i pouczające. Przedstawiciel schroniska odbył z uczniami pogadankę na temat humanitarnej postawy wobec zwierząt, zadań schroniska, procedury adopcyjnej, traumy, jaką przechodzą zwierzęta trafiające do schroniska, a które wcześniej były  kochane i czuły się bezpieczne w domach.

W tym roku postanowiliśmy przekazać część produktów do Stowarzyszenia Psi Głos w Kruszwicy, które powstało, aby pomagać najbardziej potrzebującym zwierzętom.
Stały kontakt z pracownikami stowarzyszenia ma nasza uczennica Tina Skowron, która z rodzicami przekaże karmę w pierwszym tygodniu ferii zimowych.
Oprócz darów, które poprawiają funkcjonowanie schroniska czy przytuliska dla zwierząt, najbardziej potrzebni są odpowiedzialni ludzie, którzy przygarnęliby zwierzęta.

 

Skip to content